Wydawca treści Wydawca treści

UWAGA ASF 17.07.2017 | Nadleśnictwo Korpele ...
23 czerwca odbył się XI Międzyszkolny Plener Szkół Szczycieńskich
Już po raz szósty w nadleśnictwie odbył się konkurs ekologiczny pt. Poznać Polubić Pomóc Przetrwać.
Z okazji Jubileuszu 600- lecia Orżyn, 17 maja 2014 roku leśnicy Nadleśnictwa Korpele uczestniczyli w uroczystych jego obchodach.
Nadleśnictwo Korpele informuje, że na terenie Gmin Dźwierzuty i Szczytno (Leśnictwo Kulka) od dnia 15 maja 2014r. odbędą się opryski chemiczne.
Sadzenie lasu 13.05.2014 | Agnieszka Masalska ...
Przed dwoma tygodniami potwierdzone zostało wystąpienie afrykańskiego pomoru świń (ASF) na Litwie. Tym samym wirus ASF (ASFV) znalazł się na obszarze Unii Europejskiej (UE).
Jechałem leśną drogą, kiedy z odległości mniej więcej 300 metrów zauważyłem, że coś wyszło na drogę. Złapałem za telefon komórkowy i zacząłem nagrywać - opowiada leśniczy
W styczniowe dni odwiedziła nasze nadleśnictwo "SOWA JARZĘBATA"
Leśnicy z Nadleśnictwa Korpele, Szczytno i Spychowo wzięli udział w obchodach „Europejskiego Dnia bez Samochodu” w ramach kampanii „Nie tankuję – jadę”.
Już po raz piąty odbył się w Nadleśnictwie konkurs ekologiczny pt. Poznać Polubić Pomóc Przetrwać
Pięć ciemnych „kulek” leżało w pobliżu drogi krajowej i ludzkich zabudowań. Miejsce wskazywałoby na to, że są to szczeniaki psa. Zamontowana przez leśników kamera wyjaśniła wszystkie wątpliwości…

Wydarzenia Wydarzenia

LEŚNICY NA ROWERACH

Leśnicy z Nadleśnictwa Korpele, Szczytno i Spychowo wzięli udział w obchodach „Europejskiego Dnia bez Samochodu” w ramach kampanii „Nie tankuję – jadę”.

Festyn ekologiczny organizowany jest jako element ogólnopolskiej kampanii związanej z Tygodniem Zrównoważonego Transportu, który obchodzony jest pod patronatem Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Infrastruktury.

  Lasy Państwowe przygotowały stoisko prezentując  las w życiu człowieka. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Odwiedzający mogli porozmawiać z leśnikami, poznać jak ważną funkcje pełni las. Przygotowane zostały również konkursy o tematyce leśnej, w których bardzo chętnie odwiedzający brali udział.

EKOpiknik w Szczytnie rozpoczęto przemarszem z użytku ekologicznego „Mała Biel" do parku, gdzie były prezentowane różne stoiska. Na czele przemarszu jechała grupa rowerowa „Kręcioły" wraz z leśnikami.

Następnie odbyło się oficjalne otwarcie KROSS PUMP TRACK w Szczytnie. Stoiska przygotowała Komenda Powiatowa Policji oraz Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Straż Pożarna, Fundacja Autrimpus i Grupa Ratownicza ze Szczytna, Fundacja Alternatywna Edukaca „ALE" – „Postaw na EKOLOGIĘ".

EKOpiknik zakończył się koncertem zespołów młodzieżowych.