Wydawca treści Wydawca treści

UWAGA ASF 17.07.2017 | Nadleśnictwo Korpele ...
23 czerwca odbył się XI Międzyszkolny Plener Szkół Szczycieńskich
Już po raz szósty w nadleśnictwie odbył się konkurs ekologiczny pt. Poznać Polubić Pomóc Przetrwać.
Z okazji Jubileuszu 600- lecia Orżyn, 17 maja 2014 roku leśnicy Nadleśnictwa Korpele uczestniczyli w uroczystych jego obchodach.
Nadleśnictwo Korpele informuje, że na terenie Gmin Dźwierzuty i Szczytno (Leśnictwo Kulka) od dnia 15 maja 2014r. odbędą się opryski chemiczne.
Sadzenie lasu 13.05.2014 | Agnieszka Masalska ...
Przed dwoma tygodniami potwierdzone zostało wystąpienie afrykańskiego pomoru świń (ASF) na Litwie. Tym samym wirus ASF (ASFV) znalazł się na obszarze Unii Europejskiej (UE).
Jechałem leśną drogą, kiedy z odległości mniej więcej 300 metrów zauważyłem, że coś wyszło na drogę. Złapałem za telefon komórkowy i zacząłem nagrywać - opowiada leśniczy
W styczniowe dni odwiedziła nasze nadleśnictwo "SOWA JARZĘBATA"
Leśnicy z Nadleśnictwa Korpele, Szczytno i Spychowo wzięli udział w obchodach „Europejskiego Dnia bez Samochodu” w ramach kampanii „Nie tankuję – jadę”.
Już po raz piąty odbył się w Nadleśnictwie konkurs ekologiczny pt. Poznać Polubić Pomóc Przetrwać
Pięć ciemnych „kulek” leżało w pobliżu drogi krajowej i ludzkich zabudowań. Miejsce wskazywałoby na to, że są to szczeniaki psa. Zamontowana przez leśników kamera wyjaśniła wszystkie wątpliwości…

Wydarzenia Wydarzenia

KONKURS EKOLOGICZNY

Już po raz piąty odbył się w Nadleśnictwie konkurs ekologiczny pt. Poznać Polubić Pomóc Przetrwać

Dnia 14 czerwca 2013 roku na terenie Nadleśnictwa Korpele odbyła się V edycja konkursu ekologicznego pt. "Poznać Polubić Pomóc Przetrwać" przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

W konkursie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Pasymiu, Szkoły Podstawowej w Gromie, Szkoły Podstawowej w Linowie, Szkoły Podstawowej nr 2 i 6 w Szczytnie oraz dzieci ze stowarzyszenia "Piękne Dąbrowy" w Dębówku i Niepubliczna Podstawowa Szkoła Specjalna w Szczytnie.

Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – klasy I-III oraz klasy IV-VI – rozpoznając rodzime gatunki drzew i krzewów oraz zwierzęta. Odpowiadały na pytania z zakresu znajomości ochrony przyrody, leśnictwa i ekologii. Musiały również odnaleźć punkty w terenie i znać przysłowia o lesie (kalambury).Osobne pytania były przygotowane dla dzieci ze szkoły specjalnej - dopasowane do ich rozwoju intelektualnego.

Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród oraz wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.