Wydawca treści Wydawca treści

UWAGA ASF 17.07.2017 | Nadleśnictwo Korpele ...
23 czerwca odbył się XI Międzyszkolny Plener Szkół Szczycieńskich
Już po raz szósty w nadleśnictwie odbył się konkurs ekologiczny pt. Poznać Polubić Pomóc Przetrwać.
Z okazji Jubileuszu 600- lecia Orżyn, 17 maja 2014 roku leśnicy Nadleśnictwa Korpele uczestniczyli w uroczystych jego obchodach.
Nadleśnictwo Korpele informuje, że na terenie Gmin Dźwierzuty i Szczytno (Leśnictwo Kulka) od dnia 15 maja 2014r. odbędą się opryski chemiczne.
Sadzenie lasu 13.05.2014 | Agnieszka Masalska ...
Przed dwoma tygodniami potwierdzone zostało wystąpienie afrykańskiego pomoru świń (ASF) na Litwie. Tym samym wirus ASF (ASFV) znalazł się na obszarze Unii Europejskiej (UE).
Jechałem leśną drogą, kiedy z odległości mniej więcej 300 metrów zauważyłem, że coś wyszło na drogę. Złapałem za telefon komórkowy i zacząłem nagrywać - opowiada leśniczy
W styczniowe dni odwiedziła nasze nadleśnictwo "SOWA JARZĘBATA"
Leśnicy z Nadleśnictwa Korpele, Szczytno i Spychowo wzięli udział w obchodach „Europejskiego Dnia bez Samochodu” w ramach kampanii „Nie tankuję – jadę”.
Już po raz piąty odbył się w Nadleśnictwie konkurs ekologiczny pt. Poznać Polubić Pomóc Przetrwać
Pięć ciemnych „kulek” leżało w pobliżu drogi krajowej i ludzkich zabudowań. Miejsce wskazywałoby na to, że są to szczeniaki psa. Zamontowana przez leśników kamera wyjaśniła wszystkie wątpliwości…

Wydarzenia Wydarzenia

Poznać Polubić Pomóc Przetrwać

Już po raz szósty w nadleśnictwie odbył się konkurs ekologiczny pt. Poznać Polubić Pomóc Przetrwać.

Każdego roku cieszy się co raz większą popularnością i udział swój zgłaszają nowe szkoły.

W tym roku uczniowie ze szkół podstawowych z Linowa, Gromu, Dźwierzut, Orżyn i Szczytna zmagali się z pytaniami przyrodniczymi przygotowanymi przez pracowników nadleśnictwa w sześciu kategoriach. Uczniowie musieli rozpoznać podstawowe gatunki drzew i zwierząt występujące w polskich lasach, odpowiadać na pytania "koła fortuny" z różnych dziedzin, orientować się w terenie i zgadywać przysłowia związane z przyrodą w kategorii "kalambury".

Już tradycją jest że w konkursie biorą udział uczniowie szkoły specjalnej, w tym roku pierwszy raz przybyli również przedszkolacy z przedszkola specjalnego. Jest to dla wszystkich lekcja integracji i tolerancji.

Konkurs zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród oraz wspólnym ogniskiem.

Konkurs został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.