Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

LEŚNICY NA ROWERACH

LEŚNICY NA ROWERACH

Leśnicy z Nadleśnictwa Korpele, Szczytno i Spychowo wzięli udział w obchodach „Europejskiego Dnia bez Samochodu” w ramach kampanii „Nie tankuję – jadę”.

Festyn ekologiczny organizowany jest jako element ogólnopolskiej kampanii związanej z Tygodniem Zrównoważonego Transportu, który obchodzony jest pod patronatem Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Infrastruktury.

  Lasy Państwowe przygotowały stoisko prezentując  las w życiu człowieka. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Odwiedzający mogli porozmawiać z leśnikami, poznać jak ważną funkcje pełni las. Przygotowane zostały również konkursy o tematyce leśnej, w których bardzo chętnie odwiedzający brali udział.

EKOpiknik w Szczytnie rozpoczęto przemarszem z użytku ekologicznego „Mała Biel" do parku, gdzie były prezentowane różne stoiska. Na czele przemarszu jechała grupa rowerowa „Kręcioły" wraz z leśnikami.

Następnie odbyło się oficjalne otwarcie KROSS PUMP TRACK w Szczytnie. Stoiska przygotowała Komenda Powiatowa Policji oraz Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Straż Pożarna, Fundacja Autrimpus i Grupa Ratownicza ze Szczytna, Fundacja Alternatywna Edukaca „ALE" – „Postaw na EKOLOGIĘ".

EKOpiknik zakończył się koncertem zespołów młodzieżowych.


Wydarzenia Wydarzenia

— Pozycji na stronie: 20
Wyświetlanie 12 rezultatów.