ZANOCUJ W LESIE

Już od maja 2021 roku zapraszamy chętnych do nocowania w naszych lasach.

Zostały wyznaczone 2 obszary dla osób ceniących bliski kontakt z naturą.

 

Lokalizacja widoczna jest  na mapie BDL

Zapraszamy również do korzystania z aplikacji na urządzeniach mobilnych mBDL -  mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru do pobrania poniżej
 2. Nadleśnictwo nie mawyznaczonych miejsc przeznaczonych na ognisko
 3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce
 5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu (do pobrania poniżej)
 6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
 7. Na naszym terenie znajdują się 2 koła łowieckie:     
  1. Koło Łowieckie ŁOŚ
  2. Koło Łowieckie SOKÓŁ
 8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (do pobrania poniżej) oraz przesłanie go na adres korpele@olsztyn.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Koordynator  programu w nadleśnictwie:

Agnieszka Masalska

agnieszka.masalska@olsztyn.lasy.gov.pl

 

 Nadleśnictwo Korpele przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety dla użytkowników dotyczącej programu.